Tiskové zprávy

Úvod » Média » Tiskové zprávy

Filtrování výpisu tiskových zpráv:
17. 3. 2015

ČEZ v novém tisíciletí „srazil“ spotřebu pitné vody na polovinu

Praha, 17. března 2015 – Spotřeba pitné vody v jaderných a klasických elektrárnách ČEZ, a. s., od roku 2001 vytrvale klesá. Zatímco jaderné zdroje loni „vypily“ o 65 % pitné vody méně, v klasických zdrojích šlo o úsporu ve výši 42 %. Celkově elektrárny ČEZ spotřebují o polovinu pitné vody méně ve srovnání s dobou před 14 lety. Vyplývá to z výstupů hospodaření s vodami v ČEZ, a. s.

10. 3. 2015

První ostravská rychlodobíjecí stanice nabije elektromobil za 20 minut

Ostrava, 10. března – V metropoli severní Moravy je ode dneška v provozu první veřejná rychlodobíjecí stanice pro elektromobily. Zařízení, které před komplexem Orchard nahradilo klasickou dobíjecí stanici, dokáže za 20 minut doplnit baterie elektrického vozu na 80 % jejich kapacity. Města na severu Moravy a ve Slezsku dlouhodobě sází na elektromobilitu s cílem eliminovat zdroje znečištění ovzduší.

9. 2. 2015

Obříství s dvěma křížky na krku a 250 miliony kWh na kontě

Obříství, 9. února 2015 – První moderní nízkospádová vodní elektrárna na českém území už 20 let spolehlivě produkuje ekologickou elektřinu. Hydrocentrála Obříství za tuto dobu vyrobila téměř 250 milionů kWh elektřiny, což by stačilo na pokrytí roční spotřeby 70 tisíc středočeských domácností.

28. 1. 2015

I v loňském roce přispěla Želina tradičně do energetického mixu

Želina – Malá vodní elektrárna Želina na Kadaňsku dodala během roku 2014 do rozvodné sítě pomocí dvou Francisových turbín 937 MWh elektrické energie. Na výrobu stejného množství energie klasickou cestou by bylo zapotřebí 810 tun uhlí. Podle průtoku vody je maximální výkon elektrárny 450 kW.

27. 1. 2015

Solární panely od Skupiny ČEZ vyhřejí pardubické aquacentrum

Společnost EVČ patřící do Skupiny ČEZ zvítězila v zakázce na instalaci solárních panelů na střechu aquacentra v Pardubicích. Systém pomůže vyhřát čtyři bazény. Celková hodnota zakázky je 8,6 milionu Kč.

9. 8. 2013

Opeřenci se vrátili zpátky do volné přírody

Hradec Králové, 8. srpna 2013 – Tři kalousi ušatí, káně lesní a dvě poštolky obecné se opět dočkali svobody. Po vyléčení v záchranné stanici byli z rukou zástupců sponzorů vypuštěni zpět do volné přírody. Opeřenci se dostali do stanice v zimním období z různých důvodů, někteří se zlomeninou křídla, která si vyžádala odborný lékařský zákrok, další utrpěli lehčí zranění při střetu s dopravními prostředky či při nárazu do jiné překážky. Jiní se v zařízení ocitli kvůli vyhladovění.

1. 8. 2013

Hodonín má rekonstrukci za sebou, z biomasy vyrobí více

Hodonín, 1. srpna 2013 – Po zhruba dvouměsíční odstávce se v uplynulých dnech v Hodoníně opět rozjela výroba elektřiny z biomasy. Rekonstrukce vyzdívek kotle a turbínové části provozu umožní efektivnější výrobu ekologicky čisté elektřiny.

30. 7. 2013

Želina splnila pololetní plán, za odměnu se dočká pitné vody

Želina – Malá vodní elektrárna Želina Skupiny ČEZ dodala během první poloviny letošního roku do rozvodné sítě pomocí dvou Francisových turbín 1 320 MWh elektrické energie. Na výrobu stejného množství energie klasickou cestou by bylo zapotřebí 1 188 tun uhlí. Podle průtoku vody je maximální výkon elektrárny 450 kW. V současné době v ní probíhají rozsáhlé údržbářské práce, včetně vybudování přípojky pitné vody. Ta dosud obsluze elektrárny chyběla.

15. 6. 2013

Větrné elektrárny přilákaly stovky návštěvníků

Praha, 15. června 2013 – V rámci osmého ročníku Dne otevřených dveří dorazily v sobotu za krásného počasí k větrným elektrárnám u Věžnic na Vysočině a u Janova na Svitavsku dohromady více než tři stovky návštěvníků.

7. 6. 2013

Elektrárny vltavské kaskády pomohly při povodni

Praha, 7. června 2013 – Vodní elektrárny vltavské kaskády pomohly, podobně jako před jedenácti lety, odebrat divoké vodě část její destrukční síly. I díky investicím poslední dekády za to navíc nezaplatily tak vysokou cenu jako v roce 2002.

Předchozí
Nahoru
Menu:
Hledat:
Hlavní navigace: