Informační centra malých vodních elektráren Vydra a Čeňkova pila a stálá expozice "Šumavská energie"

Úvod » O Zelené energii » Infocentra » Infocentrum Vydra a Čeňkova pila

Při toulkách Šumavou by si žádný ze zájemců o technické památky neměl nechat ujít úžasná díla lidského umu, která dnes nejen patří k nejvyhledávanějším turistickým cílům, ale stále věrně slouží a dodávají elektřinu. Třicet let dělí od sebe dvě perly industriální architektury, které využívají vody ze šumavských slatí k výrobě elektřiny - elektrárny Čeňkova Pila a Vydra.

Dne 15. ledna 1997 byla v objektu elektrárny Vydra otevřena expozice Šumavská energie, která každoročně přivítá okolo šesti tisíc návštěvníků. Expozice obsahuje mj. krajinný model území od Modravy po soutok Vydry a Křemelné, historické přístroje i modely vodních elektráren s aktivní simulací technologického procesu. Návštěvníci mohou shlédnout některé z tematicky souvisejících filmů a prohlédnout si i blízkou národní technickou památku, malou vodní elektrárnu Čeňkova Pila z roku 1912.

Velká část expozice je zaměřena na Vchynicko-Tetovský plavební kanál. Nově zde zájemci najdou i informace o energetické Skupině ČEZ a vodních elektrárnách jejích členských společností. 

Více informací o elektrárnách Vydra a Čeňkova Pila.

PROHLÉDNĚTE SI FILM O ŠUMAVSKÝCH ELEKTRÁRNÁCH! (velikost 115 MB)

 

Kdy nás můžete navštívit?

V květnu jen středa a sobota, od 1. června do 30. září denně kromě pondělí. Začátky prohlídek jsou v 9.00, 11.00, 13.00 a 15.00 hodin.

V období říjen – duben jsou možné pouze prohlídky pro větší skupiny, předem objednané prostřednictvím Zákaznické linky na telefonu 840 840 840.

Tel.: 376 599 237, 840 840 840

Napište nám

Nahoru
Menu:
Hledat:
Hlavní navigace: