BUILDING SP podporuje Zelenou energii

Úvod » Pro firmy » Příklad firmy » BUILDING SP podporuje Zelenou energii

Nymburská společnost BUILDING SP, specializující se na výrobu betonových prefabrikátů a suchých maltových směsí, začala odebírat Zelenou energii Skupiny ČEZ. Tato iniciativa je další v řadě opatření, kterými firma přispívá k ochraně životního prostředí. Logo Zelené energie se začalo objevovat na obalech prodávaných výrobků, dodacích listech a dalších firemních materiálech.

„Odběr Zelené energie vyjadřuje náš šetrný přístup k přírodě,“ říká jednatel společnosti BUILDING SP Martin Slanina. „Za každou odebranou megawatthodinu přispíváme stokorunou, která je určena k podpoře prospěšných ekologických projektů z oblasti výzkumu, vzdělávání a užití energie z obnovitelných zdrojů.“ Podpora Zelené energie je dalším krokem v ekologické politice firmy.

BUILDING SP je ryze českou rodinnou firmou, kterou v roce 1991 založila rodina Slaninů jako stavební podnik. Během několika let se společnost vypracovala na významného dodavatele betonových stavebních produktů BUILD IN® a později také suchých maltových směsí, které prodává pod značkou BUILDMIX®. Popularitu mezi stavebníky si získala i novou plotovou tvárnici BUILD IN®, která se letos začala vyrábět i v různých barevných odstínech.

Právě inovativnost, dynamický rozvoj a důraz na ekologii přinesly firmě BUILDING SP tituly Firma roku Středočeského kraje 2008 a 2009 a těsné druhé místo v celorepublikovém finále o titul Firma roku 2008. V letošním finále této populární podnikatelské soutěže tedy budou zástupci BUILDING SP opět bojovat o prestižní celorepublikový titul.

Jednatel společnosti BUILDING SP Martin Slanina o kladném přístupu rodinné firmy k životnímu prostředí říká

Odběr Zelené energie od Skupiny ČEZ je dalším logickým krokem v prosazování ekologické politiky firmy. Jsme rádi, že můžeme podpořit projekty na podporu rozvoje obnovitelných zdrojů energie. Zvláště ve stavebnictví je tento přístup důležitý. Snažíme se být „ekologičtí“ jak v detailech, tak v naší hlavní činnosti, a to výrobě stavebnin.

Jaké další konkrétní ekologické aktivity můžete uvést?

Naším dosud jednoznačně nejpodstatnějším příspěvkem k ochraně životního prostředí byla šedesátimilionová investice do unikátní plně automatizované linky na výrobu betonových prefabrikátů z Finska. Její součástí je elektrický vibrolis, který umožňuje - na rozdíl od běžných hydraulických vibrolisů - výrobu kvalitnějších produktů a ekologičtější výrobní proces. Z hlediska spotřeby energie a materiálu jsme koupili to nejlepší, co na trhu bylo k dispozici. Navíc – a to je nejzajímavější z pohledu vlivu na životní prostředí – zcela jsme z procesu odstranili znečišťující oleje. Ty jsou totiž u výroby betonových výrobků vždy „ekologickým“ kamenem úrazu.

Proč kladete takový důraz na ekologii?

Jsme přesvědčeni, že moderní firma musí být vstřícná ke svému okolí, musí být společensky zodpovědná. Proto jsme modernizovali náš provoz, důsledně recyklujeme odpady a dáváme si pozor i na maličkosti, jako jsou úspory papíru v kancelářích nebo zavádění úsporných vysoušečů na toaletách. Naším záměrem je také vybudovat fotovoltaické panely na našich střechách a ušetřit další podstatné množství energie. Věříme, že naše investice se vyplatí a že je ocení i naše okolí a zákazníci.


Nahoru
Menu:
Hledat:
Hlavní navigace: